A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Отримуйте посвідчення водія законним шляхом, а не купуйте фейки


03 Лютого 2022

Ані вражаюча статистика смертей на дорозі, ані ризик опинитися за ґратами не лякають тих, хто заробляють на підроблених посвідченнях водія. Дедалі більше сервісні центри МВС стали виявляти такі випадки. І все тому, що деякі громадяни з низькою соціальною відповідальністю просто ігнорують заклики – не купувати фальшиві водійські, не користуватися послугами сторонніх осіб в мережі.

Неприємний випадок стався у сервісному центру МВС міста Харкова. Місцева жителька надіслала електронний лист де повідомила, що замовила через Інтернет та отримала на пошті посвідчення водія без навчання в автошколі та складання іспитів у сервісному центрі МВС. Вона вказала, що вартість такої послуги 7 500 гривень, а термін виконання – 12 днів.

На підтвердження своїх дій додала копію посвідчення водія та переписку з виконавцем замовлення. Де він запевняв, що отримані водійські справжні та вони є в усіх офіційних базах.

За словами дівчини, вона це затіяла задля розслідування та викривання видачі сфальсифікованих посвідчень водія сервісними центрами МВС. Проте сама стала співучасником злочину.

«Під час службової перевірки з’ясувалося, що посвідчення водія з номером, яке вказала заявниця, дійсно існує. Але відповідно до Єдиного Державного реєстру МВС воно видане на іншого громадянина. Тому, усі надіслані громадянкою матеріали вже направлені до Національної поліції» — коментує начальник Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Харківській області Валерій Бондаренко.

Нагадуємо, не довіряйте сумнівним джерелам, фейковим Facebook-сторінкам з фото та логотипами сервісних центрів МВС. Державні сайти завжди мають домен «gov.ua», а соціальні мережу синю галочку — знак верифікації аккаунта, який підтверджує, що сторінка є офіційною.

Крім того, кожен може скористатися нашим оновленим онлайн-сервісом «Перевірка посвідчення водія». Пошук документу здійснюється не лише за його серією та номером, а й за прізвищем водія і ви бачите перші та останні літери прізвища, ім’я та по батькові власника документа.

Не «годуйте» шахраїв. Не шукайте легкі шляхи, бо вони можуть привести до згубних наслідків.

Слідкуйте за новинами сервісних центрів МВС на нашому сайті та офіційній сторінці в Фейсбук, а за консультаціями звертайтеся за телефоном (044) 290-19-88.