A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

«Засяй на дорозі»: сервісні центри МВС роздали флікери маленьким пішоходам


16 Листопада 2022

У рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху сервісні центри МВС по всій України роздавали дітям світлоповертальні елементи, аби вони на дорозі стали помітними для водіїв. Використання таких елементів дозволяє водію побачити пішохода з відстані 130-150 метрів при ближньому світлі фар та з відстані 300-400 метрів при дальньому.

Саме в осінньо-зимовий період, коли світловий день зменшується й швидко темніє, пішоходи частіше наражаються на небезпеку. А в умовах відключення електроенергії, коли вулиці майже не освітлюються й часто не працюють світлофори, звична дорога додому стає справжньою смугою перешкод. Попри всю обережність, водіям часто важко побачити людину, яка йде узбіччям, чи вчасно помітити постать в темному одязі, яка переходить дорогу. Звісно, що будь-які світлоповертальні елементи — флікери — це найкраще, що може використати пішохід.

Головний сервісний центр МВС ініціював роздавання флікерів у своїх закладах по всій Україні. У кожному дитячому куточку працівники сервісного центру МВС навчали дітей правилам дорожнього руху, грали в інтерактивні ігри, розповідали, чому варто носити флікери та дарували малечі такі корисні світловідбивачі.

На фото із Чернігова, Івано-Франківська, Ужгорода, Одеси, Полтави, Вінниці, Рівного, Хмельницького можна побачити, що флікери бувають різними. Усі вони виконують основну функцію — роблять дітей помітнішими у світлі фар та побічну — роблять дітей веселішими.

Дуже важливо не лише максимально дотримуватися правил дорожнього руху, а й бути помітними в темну пору доби. Тому важливо використовувати наліпки чи нашивки на одяг, брелоки, стрічки, браслети, жилети тощо, які повертають або відбивають світло.

Пам’ятаймо, що безпека дітей — відповідальність кожного з нас. Варто оздобити світлоповертальними елементами речі тих, кого любите. Носіть світлий одяг, а також використовуйте світловідбивачі (стрічку, браслет, жилет тощо); придбайте флікери навіть для домашніх тварин; встановіть ліхтарик на велосипед.

Будьте помітними. Це важливо!