A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Переобладнання транспортного засобу в спеціалізований учбовий


Згідно з вимогами Порядку переобладнання транспортних засобів для переобладнання транспортного засобу в індивідуальному порядку потрібно:

  1. Отримати акт огляду транспортного засобу перед переобладнанням.

Для отримання акту огляду потрібно подати транспортний засіб до територіального сервісного центру МВС, де в подальшому буде проводитись перереєстрація транспортного засобу після переобладнання.

Видача акту огляду є безкоштовною процедурою.

  1. Отримати документ про погодження переобладнання.

Для отримання документу про погодження переобладнання транспортного засобу власник або його представник подає до спеціально уповноваженої організації

Державного підприємства «ДержавтотрансНДІпроект» (м. Київ, пр-т Перемоги, 57, тел. (044) 455-69-42, 456-34-04, 456-30-30)

або

Головного сервісного центру МВС (м. Київ, вул. Лук’янівська, 62, тел. (044) 374-13-69, 374-13-71)

  • заяву про погодження переобладнання транспортного засобу, в якій зазначаються відомості про:

— транспортний засіб, а також його власника;

— вид переобладнання (в спеціалізований учбовий транспортний засіб);

— технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання (наприклад: механічна КПП чи автоматична КПП, дублюючі механізми органів керування передбачається виконати у вигляді важелів з віссю коливання (вал) та передачею зусилля на основні педалі через тяги з шарнірними з’єднаннями та кронштейни, закріплені на ребрах педалей).

  • до заяви про погодження переобладнання додаються копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та акта проведення його огляду, а також платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції.

Заява про погодження переобладнання розглядається спеціально уповноваженою організацією у строк до 10 робочих днів.

Заяву про погодження переобладнання можливо подати як при безпосередньому зверненні до спеціально уповноваженої організації, так і надіслати поштою.

У випадку звернення до ГСЦ МВС (тел. для довідок (044) 374-13-69 або 374-13-71):

вартість послуги  становить 134 грн 60 коп., включно з вартістю бланкової продукції (36 грн 60 коп.);

Заява щодо отримання рахунку для оплати юридичною особою (лише стосовно транспортних засобів, що перебувають у власності цієї юридичної особи) вартості послуги щодо погодження переобладнання, яка надається ГСЦ МВС, при цьому на кожний транспортний засіб необхідно готувати окреме платіжне доручення (заява надсилається на адресу ГСЦ МВС поштою або на електронну адресу vp@hsc.gov.ua);

Заява щодо погодження переобладнання транспортного засобу на спеціалізований учбовий;

У випадку звернення до ГСЦ МВС отримання висновку про погодження переобладнання транспортного засобу здійснюється безпосередньо в ГСЦ МВС за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, 19.

Для отримання оформленого документу про погодження переобладнання представником юридичної особи необхідно надати довіреність за формою М-2 для оформлення накладної.

З інформацією щодо здійснення оплати послуги «переобладнання транспортного засобу в спеціалізований учбовий» можна ознайомитись за посиланням.

  1. Забезпечити здійснення переобладнання.

Переобладнання транспортного засобу повинно здійснюватися відповідно до умов (вимог), викладених у документі про погодження переобладнання. Слід зауважити, що законодавство не вимагає здійснення переобладнання виключно спеціалізованими підприємствами.

  1. Після переобладнання транспортного засобу отримати документ про оцінювання відповідності переобладнаного транспортного засобу.

Власник або його представник обирає орган із сертифікації для проведення процедур з оцінки відповідності переобладнаного транспортного засобу вимогам встановлених правил і нормативів, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання транспортного засобу.

За результатами такого оцінювання орган із сертифікації оформлює сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу на переобладнаний транспортний засіб у встановленому законодавством порядку або надає обґрунтовану відмову у його видачі.

Інформація щодо переліку органів із сертифікації

  1.       Перереєструвати переобладнаний транспортний засіб.

У 10-тиденний термін після отримання документу про оцінювання відповідності переобладнаного транспортного засобу (сертифікату відповідності) власник повинен звернутись до територіального сервісного центру МВС, де здійснювався огляд транспортного засобу перед переобладнанням, для перереєстрації транспортного засобу у зв’язку з переобладнанням. При цьому до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу вноситься інформація про тип транспортного засобу за призначенням – спеціалізований, а в особливі відмітки вноситься запис «УЧБОВИЙ».

Вартість послуги з перереєстрації транспортного засобу становить:

  • для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД або окремих агрегатів – 200 грн. 00 коп.;
  • для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва або окремих агрегатів – 200 грн. 00 коп.;

Додатково сплачуються вартість бланка свідоцтва – 312 грн. та послуги банку.

У разі надання закладом, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу з інформацією про віднесення його до учбового, перереєстрація із наданням документів, на підставі яких раніше здійснено переобладнання, не вимагається.